top of page

5 būdai mokytis anglų kalbos su Google (neskaitant Google vertėjo) 


Daugeliui kuo puikiausiai pažįstamas (ir daugelio mokytojų nemėgstamas) Google vertėjas yra tik vienas iš „asistentų“, kurie gali padėti brautis pro anglų kalbos džiungles. O štai dar keli apie kuriuos, galbūt, dar nežinojote.1.      Naudokite vaizdų paiešką vizualiniam mokymuisi
 

Ar žinote kuo skiriasi „sneakers“ nuo „trainers“? Koks skirtumas tarp „armchair“, „recliner“ ir „easy chair“? Gimtakalbiams skirtumai tarp tokių, atrodytų, panašių žodžių atrodo intuityviai aiškūs, o tie, kam anglų nėra gimtoji kalba, kankinasi mėgindami suprasti ir dar atsiminti tuos subtilius skirtumus.Tad užuot mėginę įsiminti žodžių apibrėžimus, pabandykite į savo žodyno mokymosi repertuarą įtraukti ir Google vaizdus. Tiesiog suveskite žodį, kurį mokotės Google paieškoje ir peržiūrėkite vaizdus - greitai pamatysite, kaip vaizdo rezultatai padeda geriau suprasti žodžio reikšmę. Kartais skirtumams apibūdinti gali prireikti daugybės žodžių, o vaizdas pasako viską, ką jums tuo metu reikia žinoti.  


2.      Raskite skirtingus kontekstus

Į Google susivedus tam tikrą žodį ar frazę, galite rasti daugybę skirtingų sakinių, kuriuose jie yra naudojami. Peržiūrėjus tuos sakinius ir skirtingus kontekstus, daug aiškiau suprasite subtilesnes žodžio reikšmes ir kaip jis gali būti naudojamas, nes dažnai net ir turėdami vertimą, tam tikrų niuansų negalime pajausti. Pavyzdžiui:„Awkward“, kuris verčiamas kaip nepatogus, tačiau vertimas mums nepatikslina, kad žodžio „awkward“ nenaudosime apibūdinti, pavyzdžiui, nepatogiai sofai.

 3.      Patikrinkite vartojimą

 

Ar kada susimąstėte kodėl taip yra, kad paieškos laukelyje suvedus paiešką, jums reikalingą rezultatą dažniausiai rasite jau tarp pirmų trijų jums pateiktų rezultatų?

 

Taip yra todėl, kad paieškos sistema iš esmės yra labai galinga modelių atpažinimo ir analizės mašina.

 

Ne kas kitas, o kalba taip pat yra grįsta būtent modeliais.

 

Tarkime nesate tikri dėl tam tikros gramatinės formuluotės. Įveskite ją į Google paiešką ir pažiūrėkite ką gausite – tokią pat frazę (reiškia teisingai naudojate), o gal jums pasiūlys alternatyvą arba pamatysite skirtingas jos versijas. Paieškos sistema iš esmės gali veikti kaip jūsų asmeninis mokytojas, kuris pataiso klaidas arba pasiūlo tinkamesnį variantą.

 Jei ieškote kažkokios frazės, ją rašykite kabutėse - paieškos sistema išfiltruos rezultatus taip, kad matytume tik rezultatus su tikslia jūsų pateikta fraze.

 

Tokiu būdu filtruodami jums pateikiamą rezultatą dar galite vartojimą pasitikrinti ir pagal rezultatų kiekį – jei gaunate mažą rezultatų skaičių (iki 500 000), žinosite, kad jūsų frazė ne visai teisinga. Jei ši neteisinga frazė trumpa, teisingą versiją dažniausiai galite rasti paieškos rezultatuose arba tarp pasiūlymų puslapio apačioje.

 

4.      Raskite nemokamos literatūros

 

Daugelis mūsų puikiai žinome ir dažnai naudojamės Google vaizdais, žemėlapiais ir vaizdo įrašais. O ar žinote, apie Google Scholar ir Google Books? Šie Google skirtukai turi gausybę viešai prieinamų, nemokamų knygų ir akademinių tekstų.

 Jei savo lentynoje turite mėgstamą knygą, kurią praktiškai žinote mintinai, galite paieškoti tos pačios knygos tik anglų kalba per Google Books!

 Jei mėgstate akademinę literatūrą, tikriausiai nerasite geresnio šaltinio nei Google Scholar, kur publikuota gausybė išsamių akademinių darbų. Čia galite skaityti akademinius tekstus jus dominančiomis temomis arba tiesiog pasigilinti į anglų kalbos taisykles. Žinoma, formali kalbos analizė šiuose tekstuose skirta ne visiems, bet panaršykite po šiuos du skirtukus ir galbūt atrasite netikėtų perliukų.

 

5.      Turistaukite nuo savo sofos
 

Jei keliaujate į šalį, kurios kalbos nežinote, nereikėtų pamiršti psichologinės pusės – kaip jausitės, jei apsidairius aplinkui nematysite nė vieno pažįstamo žodžio? Kai kuriems tai gali sukelti diskomfortą, tačiau pasitelkus Google Street View, galima tą diskomfortą sumažinti, o gal ir visai panaikinti. Naudodamiesi šia paieškos funkcija, galite ne tik rasti tas vietas, kur planuojate lankytis, ir apsižiūrėti, bet ir atkreipti dėmesį į dažniausiai pasitaikančius gatvėse matomus žodžius ir pasižiūrėti ką jie reiškia.

 Google Street View gali būti ir puikus motyvatorius mokytis kalbos – pasižvalgius po pasaulį galite užsimanyti pakeliauti, o tą daryti mokant angliškai juk daug lengviau!  

 

 

bottom of page