top of page

5 patarimai kaip paprašyti darbdavio apmokėti jūsų anglų kalbos mokymąsi


Jeigu jūsų anglų kalba būtų tobulesnė ar galėtumėte pagerinti savo įmonės rezultatus arba uždirbti jai daugiau pinigų? Įtikinti organizaciją, kurioje dirbate apmokėti jūsų kursus bus daug lengviau, jeigu turėsite aiškų planą. Pasinaudokite toliau išvardintais patarimais.


1. Aiškiai žinokite ką norite išmokti.


Susidarykite sąrašą dalykų, kuriuos norite pasiekti ir kaip nauji kalbos įgūdžiai padės tai padaryti.Agnė dirba tarptautinėje įmonėje. Jos


anglų kalba jau yra pakankamai gera,


tačiau ji juto, kad klientai ir kolegos


neretai ją neteisingai supranta dėl jos


stipraus akcento. Jam sušvelninti, Agnė


nusprendė padirbėti individualiai su


mokytoju. Šiuo atveju, Agnė aiškiai


suprato konkretų mokymosi tikslą ir


greitai pasiekė puikių rezultatų.
Jūsų pasiūlymas darbdaviui turėtų nurodyti kiek mokymai kainuos, kiek laiko jie užtruks, kur vyks bei jūsų poreikio/apsisprendimo mokytis priežastis. Jei įmanoma, atkreipkite darbdavių dėmesį į teigiamus rezultatus iš praeitų mokymų. Pasiūlykite vadovui kelis variantus ir atminkite, kad pigiausias variantas retai kada būna geriausias.


2. Aiškiai supraskite kodėl jums reikia mokymų


Geriausias būdas pagrįsti investiciją į jūsų tobulėjimą yra paaiškinti kaip esama spraga jums trukdo padėti įmonei pasiekti jos išsikeltus tikslus. Jeigu darbą įmonėje pradėjote kitoje pozicijoje, nei dirbate dabar, atkreipkite darbdavio dėmesį ir į tai kokių įgūdžių jums trūksta.


Jonas įmonėje dirbo jau kurį laiką, kai


jam pasiūlė aukštesnę poziciją. Naujos


pareigos taip pat reiškė, kad Jonui teks


ruošti prezentacijas angliškai, moderuoti


konferencijas ir kitus renginius bei


apmokyti tarptautinius klientus.


Pradėjęs naują darbą, Jonas suprato,


kad jam reikia sustiprinti savo formalios


anglų kalbos žinias, kad galėtų


susidoroti su naujos pozicijos keliamais


iššūkiais. Po aštuonių savaičių verslo


anglų kalbos ir keturių savaičių specializuotos kalbos kursų, Jonas pasiekė savo tikslą, o


įmonė mielai apmokėjo jo pamokas.Neapsiribokite tik bendrine anglų kalba. Anglų Kalbos Akademijoje mokome ir specializuotos profesinės kalbos bei verslo anglų kalbos.


3. Supraskite ir suderinkite savo ir organizacijos, kurioje dirbate tikslus.


jam pasiūlė aukštesnę poziciją. Naujos Parodykite kaip įgavę naujų žinių galėsite atlikti darbus, kuriuos jūsų organizacija perka iš kitų organizacijų arba apskritai šiuo metu nedaro bei kaip tai sutaupys jiems pinigų arba padės sukurti daugiau įplaukų. Suderinus asmeninius tobulėjimo poreikius ir įmonės strateginius tikslus arba verslo planą padės tuomet, kai pristatinėsite savo mokymų pasiūlymą.


4. Kiekybiškai įvertinkite naudą


Naudokite SMART (s-specific; m-measurable; a-attanable; r-relevant; t-timely) metodą savo mokymų pasiūlymo kūrimui. Sukurkite konkretų (specific), išmatuojamą (measurable), pasiekiamą (achievable), prasmingą (relevant) ir laike apribotą (time-bound) pasiūlymą. Visuomet atminkite, kad jūsų pasiūlymas turi būti logiškas ir turėti prasmę tiems žmonėms, kurie jį tvirtins.


Apgalvokite kaip galėtumėte pademonstruoti kiekybiškai išreikštą investicijų grąžą (ROI). Pavyzdžiui, apskaičiuokite ar didesni pardavimai ateinančiais metais kompensuotų mokymų išlaidas. Jei mokymai jums būtini tam, kad galėtumėte tinkamai atlikti savo pareigas arba kad galėtumėte kilti karjeros laiptais, pabrėžkite tai. Pavyzdžiui, teisininkui, norinčiam dirbti su tarptautiniais klientais, reikia teisinės anglų kalbos.


5. Paskirkite susitikimą savo pasiūlymui aptarti


Pristatykite savo pasiūlymą akis į akį arba virtualiai, ne elektroniniu paštu. Bendraujant akis į akį, galėsite atsakyti į iškilusius klausimus ir išklausyti pastabas. Jei jūsų pasiūlymas nebus patvirtintas, svarbu sužinoti kodėl. Šios žinios suteiks jums galimybę suprasti, pergalvoti ir, galbūt, pakeisti savo pasiūlymą.Sėkmės!


Comments


bottom of page