top of page

Anglakalbės šalys - BahamaiAtogrąžų salos, kuriose kalbama angliškai? Nors tokios vietos pasitaiko retai, Bahamai yra vienas iš tų retų perlų. Šis Karibų jūros salynas gali pasigirti ne tik įspūdingais balto ir net rožinio smėlio paplūdimiais, bet ir turtingu kultūriniu kraičiu. Nuo spalvingos piratų sostinės Nassau istorijos iki plaukiojančių kiaulių – Bahamai tikrai turi ką pasiūlyti, tad kviečiame į virtualią kelionę po šią anglakalbę šalį.Bahamų sostinė ir tikrieji Karibų piratai

Nassau, Bahamų sostinė, kuri dabar turistus žavi savo kolonijine architektūra, verdančiu turgaus ir turtingu kultūriniu gyvenimu, be kita ko buvo piratų respublikos sostinė. Apie šią Karibų jūros teritoriją Netflix sukūrė prie ekranų prikaustantį vaidybinį dokumentinį mini-serialą:Na, o jei serialų žiūrėti nenorite, tuomet šis dokumentinis trumpas pasakojimas jums greičiau papasakos apie Karibų piratus Nassau:
Junkanoo - festivalis, kuris gali laisvai varžytis su Rio de Žaneiro karnavalu

Junkanoo festivalis nėra toks didelis, kaip Rio karnavalas, tačiau nei kiek šiam nenusileidžia savo spalvingais paradais, įmantriais kostiumais ir Karibų muzikos ritmais. Šis festivalis ypač patiks tiems, kas mėgsta kiek intymesnę atmosferą, nes ši muzikos ir šokių šventė - tai iš kartos į kartą perduodama tradicija, liudijanti apie Bahamų žmonių tvirtybę bei vienybę.
Bahamų gamta

Bahamai gali pasigirti trečiu pagal dydį pasaulyje barjeriniu rifu - Andros, rožinio smėlio paplūdimiais, Mėlynąja ertme, viena didžiausių povandeninių urvų sistemų pasaulyje bei daugybe kitų gamtos stebuklų. O faunos mylėtojai čia gali tikėtis pamatyti delfinų, jūros vėžlių, flamingų bei iguanų.

Maistas


Bahamų maistas yra eklektiškas pietų Amerikos (kukurūzų duona, žirniai, ryžiai) ir Karibų (aštrios jūros gėrybės) virtuvių derinys. Tačiau išskirtinis Bahamų virtuvės bruožas yra jų meilė prieskoniams. Bahamuose labai svarbu tinkamai pagardinti patiekalą, kad tiek aromatas, tiek spalva būtų idealūs. Štai keletas tradicinių Bahamų salų patiekalų.


Cracked Conch (įskilusi jūrų kriauklė)
Johnnycakes

Balandiniai žirniai su ryžiais Balandiniai žirniai su ryžiais yra klasikinis Bahamų garnyras, dažniausiai susidedantis iš kiaulienos, balandinių žirnių (pagrindinės Karibų jūros regione ir Lotynų Amerikos virtuvėje naudojamos pupelės), salierų, ryžių, pomidorų ir čiobrelių.

Souse Tariama "saus". Vienas žinomiausių Bahamų patiekalų yra šis troškinys iš svogūnų, žaliosios citrinos sulčių, salierų, paprikų, bulvių, morkų, lauro lapų ir mėsos – o mėsa ir yra šio patiekalo ypatybė, nes tai gali būti praktiškai bet kas - vištienos, avienos, kiaulienos, jautienos liežuvis, uodega arba, tarkime, koja. Tačiau neišsigąskite! Tai labai skanus pikantiškas patiekalas ir ne be priežasties vienas mėgstamiausių.


Guava Duff


Imame gvajavos vaisių, jį dedame į tešlą ir verdame. Taip gauname guava duff. Šis Bahamų desertas, dažniausiai patiekiamas su romo kremo padažu ir, sakoma, yra visai neblogas.

Geltonas paukštis Romas į Bahamus atkeliavo iš Jamaikos ir čia tapo nacionaliniu alkoholiniu Bahamų gėrimu. Vietinių mėgstamas "geltonasis paukštis" yra kokteilis iš apelsinų ir ananasų sulčių, romo, Galliano likerio, abrikosų brendžio ir bananų likerio.Muzika


Na, o ko gi dar trūksta prie maisto ir kokteilių? Taip, taip, muzikos! Kviečiame pasiklausyti šio salyno ritmų.


Viskas apie Bahamus vienoje vietoje
Iki kitų virtualių ir nevirtualių kelionių!Komentarze


bottom of page