top of page

Dirbtinio intelekto įrankiai, kurie padeda mąstyti angliškai be vertimo



Ar dažnai mokantis anglų pagaunate save verčiant žodžius iš lietuvių kalbos? Tai visiškai natūralu – juk taip stengiamės suprasti nepažįstamus žodžius. Tačiau įprotis versti lėtina mokymosi procesą.  Norint pasiekti geriausių rezultatų, labai svarbu kuo greičiau pradėti mąstyti angliškai ir atsimokyti nuolat versti iš gimtosios kalbos.


Čia į sceną žengia dirbtinis intelektas (DI), nes būtent jis gali tapti nepakeičiamu įrankiu šiam tikslui pasiekti.


Kodėl verta stengtis mąstyti angliškai?

Kai pradedate mąstyti tiesiogiai angliškai, o ne verčiate iš/į lietuvių kalbą, jūsų komunikacija angliškai pagreitėja ir tampa natūralesne. Lengviau susikuria sakiniai, retėja klaidos, kylančios dėl skirtingos abiejų kalbų gramatikos, o frazės skamba taip, kaip jas naudotų gimtakalbiai.


DI įrankiai ir jų teikiamos interaktyvių, smagių ir efektyvių praktikų galimybės gali padėti pagreitinti šį procesą.


DI tipai ir jų vaidmuo kalbų mokymesi:
  • Taisyklėmis pagrįstas DI – atlieka konkrečias užduotis pagal nustatytas instrukcijas, pvz., vertina sveikatos arba finansinius duomenis. Kalbų mokymesi kol kas tai mažiausiai pritaikytas modelis.


  • Duomenimis pagrįstas DI (mašininis mokymasis) – mokosi iš duomenų, gali padėti identifikuoti klaidas ir rekomenduoti pratimus. Pvz. Alexa, Siri.


  • Generatyvus DI (GenAI) – kuria originalų turinį pagal jūsų poreikius, pradedant tekstais ir baigiant vaizdais ar garsais. Pvz. ChatGPT, MidJourney.



DI įrankiai Jums

ChatGPT, Gemini – gali padėti suformuluoti klausimus ir užduotis, kurios skatina mąstyti angliškai. Pavyzdžiui, vietoje vertimo iš lietuvių į anglų, galite paprašyti DI užduoti klausimus, į kuriuos turėtume atsakyti. Tokios praktikos beveik nepastebimai skatina iškart mąstyti angliškai, o ne versti iš gimtosios kalbos.

Grammarly, DeepL Write, QuillBot – ne tik pataiso gramatines klaidas, bet ir pateikia paaiškinimus, kodėl tam tikros konstrukcijos yra klaidingos. Gavę paaiškinimus, geriau suprasite kalbos struktūrą ir pradėsite natūraliau formuluoti mintis ir po truputį atsisakysite vertimo.

Elsa Speak, Google kalbos į tekstą API – norint įprasti mąstyti angliškai, labai svarbu praktikuoti kalbėjimą. ChatGPT gali tapti virtualiu pokalbių partneriu, kuris užduoda klausimus ir reaguoja į jūsų atsakymus. Elsa Speak yra kitas įrankis, kuris leidžia praktikuoti kalbėjimą ir padeda lavinti tarimą.

YouGlish – klausantis natūralios anglų kalbos įvairiuose kontekstuose, smegenys prisitaiko prie natūralių frazių ir gramatikos, mažindamos poreikį versti. YouGlish leidžia klausytis audio klipų, kuriuose galima išgirsti kaip frazės, kurių mokotės yra vartojamos realiuose kontekstuose, ir taip leidžia kalbą įsisavinti natūraliai.

MidJourney – padeda žodžius paversti vaizdais. Vietoje to, kad galvotumėte apie vertimus, galite sukurti vaizdus to, ką mokotės. Tai ne tik kūrybiškas procesas, kuris jau savaime lavina atmintį, bet ir puikus būdas gilinti žodyną bei kurti ryšį tarp žodžių ir vizualo.

DI – jūsų asmeninis mokytojo asistentas

Dirbtinis intelektas yra neįtikėtinai naudingas įrankis, padedantis peržengti kalbos barjerus, tačiau, bent jau kol kas, jis dar negali pakeisti mokytojo ar gyvo bendravimo su žmonėmis. Vis tik, jei esate motyvuoti greičiau išmokti anglų kalbą, geriausių rezultatų šiuo metu galite pasiekti derindami savarankišką praktiką su DI, mokytojo jums numatytą kryptį ir pagalbą bei tikrus pokalbius su gyvais žmonėmis.

Norite sužinoti daugiau? Vasario 27 d. vyks nemokamas praktinis vebinaras, kuriame sužinosite apie šiuo metu prieinamus kalbų mokymuisi tinkamiausius DI įrankius bei sužinosite formules pagal kurias jiems galėsite pateikti efektyvias užklausas.




Nepraleiskite progos sužinoti, kaip DI gali tapti jūsų pagalbininku mokantis anglų kalbos!




 

Comments


bottom of page