top of page

Kas geriau: individualios pamokos ar kursai grupėse?


  • Norite mokytis anglų kalbos ir esate tikri, kad kokybiškesnės yra individualios pamokos su mokytoju?

  • Norėtumėte mokytis grupėje, bet bijote, kad ten negausite pakankamai dėmesio?

  • Norite mokytis individualiai, bet renkatės pamokas grupėse, nes jos yra pigesnės?


Dažnas apie kalbų mokymąsi ir kaip geriau tai daryti turime išankstinę nuomonę, kuri kartais gali ir suklaidinti. Tad kaip tinkamai pasirinkti? Štai keli aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš išsirenkant sau tinkamus mokymus.

Svetimos klaidos

Dažnai girdime mokinius sakant, kad nenori mokytis su kitais tokio paties lygio studentais, nes iš jų gali perimti klaidas. Tai ne visai tiesa. Išgirdę grupės draugą padarius klaidą, dažnai patys sąmoningai ją užfiksuojame kaip:

a) kaip klaidą, arba b) kaip galimą klaidą.

Jeigu esame pakankamai tikri, kad žmogus padarė klaidą, galime jį pataisyti.

Kito žmogaus taisymas mus perkelia į laikiną mokytojo vaidmenį, kuris sustiprina ir padeda įsiminti klaidą.

Tačiau net jei nesate linkę taisyti grupės draugų, pats klaidos užfiksavimas sąmonėje jau reiškia vieną žingsnį į priekį.

Jeigu nesate tikri ar tai, ką pasakė grupės draugas yra klaidinga, vertėtų pasinaudoti galimybe paklausti mokytojo. Koks bebūtų atsakymas, bent jau išsklaidysite neaiškumą. Na, o geras mokytojas visuomet pataisys pasikartojančias kitų grupės narių klaidas, todėl nereikėtų bijoti, kad iš grupiokų išmoksite klaidingų žodžių ar struktūrų.


Bendravimo patirtis ir baimės

Dirbant individualiai su vienu mokytoju netenkate progų praktikuoti įvairesnį bendravimą, tokį, su kokiu susiduriame gyvenime. Kuo įvairesnis ratas žmonių, su kuriais bendraujate angliškai – ir nesvarbu ar jie kalba su klaidomis, ar ne – tuo labiau pratinatės prie gyvenime mus ištinkančios įvairovės. Bendravimas didelėje grupėje, mažesnėse grupelėse ir porose – visa tai įprastos anglų kalbos pamokos dalys.

Jeigu bendraujate tik su savo mokytoju, išlieka reali galimybė, kad prireikus bendrauti su nepažįstamu žmogumi, užsiblokuosite.

Jeigu esate komunikabilus žmogus, kuris mėgsta ir nebijo bendrauti, galbūt neverta dėl to jaudintis, tačiau jei esate drovesni, intravertiškesni, praktika grupėje jums, greičiausiai, būtų naudingesnė.


Kiek įtampos yra per daug įtampos?

Dalyvavimas grupės pamokose leidžia labiau atsipalaiduoti, nes mokytojas nėra susikoncentravęs vien į jus.

Kai kuriuos žmones valanda akis į akį su mokytoju gali labai išvarginti. Jei esate A tipo asmenybė, jus motyvuoja lengva įtampa, tuomet individualios anglų kalbos pamokos bus kaip tik jums, tačiau jei pamokose norite atsipalaiduoti ir gerai leisti laiką, siūlome rinktis anglų kalbos kursus grupėse, kur galėsite skirti daugiau laiko medžiagai apgalvoti ir įsisavinti informaciją.


Temų įvairovė

Individualiose pamokose, mokytojas temas rinks tik pagal jus. Tuo tarpu grupėje geras mokytojas visuomet atsižvelgs į visų jos narių poreikius ir parinks skirtingų temų. Jei mokotės anglų kalbos, nes turite labai specifinį tikslą, kuriam pasiekti reikia tik tam tikro tipo temų (pavyzdžiui reikia patobulinti profesinės anglų kalbos žinias), tuomet individualios pamokos būtų tikslingas pasirinkimas, tačiau jei mokotės anglų kalbos, nes norite gebėti bendrauti tiek darbo, tiek asmeninėse situacijose, įvairesnės temos, net tos, kurios jus nelabai domina, paruoš jus gyvenimiškoms situacijoms.

Juk ne visuomet tenka bendrauti tik tomis temomis, kuriomis norime bendrauti.

Kaina ir vertė

Individualios anglų kalbos pamokos visuomet kainuoja brangiau, negu kursai grupėse, todėl jeigu finansai yra pasirinkimą lemiantis kriterijus, pamokos grupėse bus prieinamesnis variantas.

Dažnai girdime žmones sakant, kad individualios pamokos yra geresnis variantas, nes sumokėjęs brangiau, mokysiesi trumpiau. Atrodytų logiška, tačiau gyvenime ne visuomet taip yra.

Motyvuotas studentas, kuris įdeda daug papildomo darbo, ir grupėje gali greitai padaryti stulbinantį progresą, tačiau jei trūksta motyvacijos, net individualios pamokos gali būti minimaliai veiksmingos.

Intensyvumas ir lankstumas

Pamokų grupėse minusas yra tai, kad jos nėra labai lanksčios. Anglų kalbos grupių pamokos standartiškai vyksta 2 kartus per savaitę, iš anksto numatytu metu, tuo tarpu individualių pamokų skaičių ir laiką galite derinti prie savo dienotvarkės. Jei esate labai užimtas žmogus ir galite mokytis tik vieną kartą per savaitę arba jei nusprendėte, kad per ateinančiu tris mėnesius norite padaryti didelį šuolį į priekį skirdami po valandą 4-5 kartus per savaitę, individualios pamokos suteikia tokias galimybes.


Turėkite mintyje:
  • Jei esate ekstravertiška asmenybė, pamokos grupės jums gali duoti daugiau, negu individualios pamokos su mokytoju, tačiau intravertus pamokos grupėse gali varginti.

  • Kadangi besimokant kalbos, apie A2 lygį progresas natūraliai sulėtėja, tarp A2 ir B2 lygio, verčiau mokytis grupėje, kur galite pasimokyti iš kitų klaidų bei sutaupyti pinigų.

  • Kai pradedate mokytis, rekomenduotina pasidėti tvirtus pagrindus individualiai su mokytoju. Individualių pamokų metu mokytojas gali stebėti kas jums sekasi kuo puikiausiai, o kuriose vietose reikia daugiau informacijos ar darbo. Taip pat ir pasiekus B2/C1 lygį – jau turite daug žinių, o spragos yra labai individualios, tad jas geriausia šalinti tikslingai.

Jeigu norite sužinoti daugiau, Anglų Kalbos Akademijoje turime net 3 skirtingus grupių tipus:


Opmerkingen


bottom of page