top of page

Išbandžiau jau visus žodyno mokymosi metodus?Ne veltui žodžių mokymasis atmintinai po truputį traukiasi tiek iš mokytojų repertuaro, tiek ir iš studentų. Ne nuostabu – toks žodyno plėtimo būdas yra tiek pat nuobodus, kiek ir neefektyvus. Tik kokiais metodais galima pakeisti žodyno mokymąsi? Štai keletas tokių, kurių, galbūt, dar nesate apsvarstę :


  1. Pakeiskite visus kalbos nustatymus savo įrenginiuose – telefone, kompiuteryje, televizoriuje ir t.t. Žodyno mokymasis susideda iš nedidelių žingsnių. Šis nedidelis pakeitimas padės dar labiau save apsupti kalba, kurios mokotės.

  2. Raskite 5-10 minučių dienoje (pavyzdžiui panaudokite tam tikslui vieną socialinių tinklų pasitikrinimą per dieną) ir paskirkite šį laiką anglų kalbos tobulinimui – programėlėms, tinklalaidžių klausymui, video žiūrėjimui, skaitymui. Atminkite, kad pasirinkus tokį mokymosi būdą, kuris jums įdomus, nušausite du zuikius vienu metu: laikas neprailgs ir daugiau išmoksite (kai mėgaujamės veikla, esame imlesni informacijai).

  3. Jeigu naudojatės socialiniais tinklais, stenkitės sekti kuo daugiau angliškų paskyrų.

  4. Skaitykite (naujienas, knygas, paskalas – bet ką, kas jums įdomu ir ką skaitytumėte savo gimtąja kalba) angliškai ir neverskite kiekvieno žodžio, kurio nežinote. Pirmiausia pasistenkite suprasti kontekstą. Išmokykite susitaikyti su tuo kiek nekomfortabliu jausmu, kai tekstą suprantate ne visu 100%. Atsipalaiduokite ir leiskite sau suprasti maždaug. Išsirinkite ir išsiverskite tik tuos žodžius ir frazes, kurie jūsų skaitomuose tekstuose vis kartojasi.

  5. Naujus žodžius kažkur užsirašykite ir sudarykite su jais po sakinį – žodžiai geriau įsimena, kai matome juos kontekste. Karts nuo karto peržiūrėkite šį sąrašą, pasižiūrėkite ar visus žodžius atsimenate. Tam, kad juos geriau atsimintumėte, sakinius rašykite apie savo/draugų/kolegų gyvenimą ir patyrimus.

  6. Aktyvuokite pasyvų žodyną. Tai, ką išmokstame gali nukeliauti į dvi vietas – pasyvų žodyną (kai matau arba girdžiu žodį, jį suprantu, tačiau negaliu panaudoti) ir aktyvų žodyną (galiu aktyviai panaudoti išmoktą žodį ar frazę savo sukurtame sakinyje). Šie skirtumai priklauso nuo nuo to, ar stengiamės naujus žodžius panaudoti. Norint pasyvų žodį aktyvuoti, jį reikia vartoti, tad rašykite sakinius, frazes, dienoraštį, istorijas ir stenkitės panaudoti kuo daugiau žodžių bei frazių. Išgirdę jums naują žodį, garsiai pakartokite sakinį, kuriame jį girdėjote.

  7. Dubliuotiems filmams ir video klipams pasakykite sudie. Juos žiūrėkite originalo kalba, o jei sunku suprasti, įsijunkite subtitrus. Geriausia, kad subtitrai taip pat būtų originalo kalba, tačiau jei jūsų lygis dar nėra labai aukštas ir sunku suprasti kas rašoma, galite pasikeisti subtitrus į savo gimtąją kalbą.


Atminkite: prie galutinio tikslo priveda ne vienas didelis žingsnis, o daug mažų žingsnelių, tad naudokite kiek įmanoma daugiau šių technikų kartu arba pakaitomis ir rezultatų tikrai nereikės ilgai laukti.


Comments


bottom of page