top of page

Ką daryti, kai užstringu arba nerandu tinkamo angliško žodžio?Užstrigti viduryje sakinio yra ganėtinai dažnai pasitaikantis atvejis, ypač jei kalbame angliškai girdint vadovui ar kitiems asmenims, kuriems anglų kalba yra gimtoji. Bendraujant ne savo kasdiene kalba visai normalu jaudintis, pamiršti žodį arba pamesti mintį, tačiau ar turite veiksmų planą kaip elgtis ir ką sakyti netikėtai atsidūrus tokioje situacijoje? Štai keli patarimai, kuriais kviečiame pasinaudoti:


 • Šnekėdami stenkitės visas neraminančias mintis išstumti. Dabar jau metas bendrauti, ne galvoti apie tai, kas jus neramina. Jaudintis ir save vertinti galite prieš arba po to, kai ateina laikas šnekėti, tačiau tuo metu, kai bendraujate, pasistenkite tą vidinį kritiką išjungti ir tiesiog šnekėti.


 • Nesureikšminkite gramatinių klaidų, jos tuo metu tikrai nėra svarbiausios.


 • Besimokant anglų kalbos ir tobulinant jau esamus įgūdžius, „nekalkite“ pavienių žodžių. Vietoje to, žodyną plėskite blokais (pilnomis frazėmis) bei praktikuokitės minčių perfrazavimą (pavyzdžiui pasakykite arba parašykite kokį nors sakinį, o tuomet pamėginkite jį pasakyti kitaip).


Jei bekalbant staiga užstrigote ir nerandate tinkamo žodžio, visų pirma nepanikuokite! Tobulų nėra ir visiems kartais pasitaiko užsikirsti. Giliai įkvėpkite, iškvėpkite, atsipalaiduokite ir pasinaudokite viena iš toliau pateiktų frazių:


 • Paklauskite kur sustojote:

Sorry, what was I saying?


arba


Excuse me, where were we?“


 • Sustokite ir atvirai pripažinkite, kad pametėte mintį:

I lost my train of thought“.


 • Pakartokite sakinio pradžią arba pradėkite iš naujo:

I’ll start again


arba


Sorry, I meant to say that…


arba


Let me rephrase that


arba


Actually, what I meant to say was that…


 • Atsigerkite vandens arba užduokite klausimą ir taip laimėkite šiek tiek laiko mintims perdėlioti.


Jei norite kažką paaiškinti, tačiau kad ir kaip gerai išmanote temą gimtąja kalba, kalbant angliškai nerandate tikslių žodžių, išmėginkite šiuos patarimus:


 • Raskite sinonimą arba panašų žodį. Galvokite apie žodžius, kurie reiškia tą patį (arba beveik tą patį). Pavyzdžiui, jei norite pasakyti „we develop innovative technologies”, tačiau negalite atsiminti žodžio „innovative”. Galbūt tiktų žodžiai creative, pioneering arba groundbreaking?


 • Supaprastinkite. Perfrazuokite tai, ką norite pasakyti paprastesniu būdu, nevartodami žodžio, kurio neatsimenate. Pavyzdžiui, „We are the first company to develop this technology“.


 • Naudokite antonimus. Pavyzdžiui, „No one else had developed this technology before us“.


 • Kalbėkite bendresniais terminais. Pavyzdžiui, „We work with new technologies“.Atsiminkite, svarbiausia - nesijaudinti ir neskubėti.Sėkmės!

Comments


bottom of page