top of page

Pažintis su mokytoju. Gitana.


Laba diena, Gitana. Papasakokit kaip prasidėjo jūsų kaip mokytojos kelias?


Be galo mėgau anglų kalbą nuo vaikystės, o tiksliau nuo penktos klasės, kai mano klasės auklėtoja tapo anglų kalbos mokytoja Šarapovienė. Labai gerai pamenu kaip per pirmąją pamoką ji mokė mus „The English ABC“. Ne tik jos balsas buvo nuostabus, ji pati buvo nuostabus žmogus ir be galo gera savo dalyko žinovė, mokėjusi sudominti mokinius tuo, ką pati be galo mylėjo ir ką geriausiai mokėjo.


Lietuvai atgavus nepriklausomybę, nutariau studijuoti anglų kalbą. Tuo metu buvo didžiulis specialistų stygius, aš pretendavau į anglų kalbos mokytojos pareigas Lentvario Motiejaus Šimelionio Vidurinėje mokykloje ir jau nuo 1996 metų rugsėjo 1 d. pradėjau mokytojos-praktikės karjerą.

Mokytojai yra labai skirtingi – naudoja kitokias metodikas, vis kitaip bendrauja su studentais, netgi savo vaidmenį mato labai įvairiai. Kokia mokytoja esate jūs?


Mano bendravimas su studentais prasideda nuo jų poreikių ir lūkesčių analizės, po ko mokiniams sudaroma individuali programa. Kartu išsikeliame sau uždavinius, siekiame tikslų ir dirbame link individualaus žmogaus galutinio tikslo.

Kas jums yra sunkiausia šiame darbe?


Vienareikšmiškai sunkiausia yra matyti motyvacijos stoką.

Kokius mitus apie kalbų mokymąsi norėtumėte paneigti?

Kad galima išmokti kalbą per 30 dienų ar kažkokį kitą labai trumpą laiko tarpą. Tai yra visiška nesąmonė ir didžiausias melas, kuriuo siekiama pritraukti naivius žmones. Tai tiesiog komercinis marketingo triukas, kuriuo žmogus patiki, o paskui arba nusivilia kursais, arba pats savimi. Mokymasis yra ilgalaikis procesas. Priklausomai nuo daugybės aplinkybių, vienam jis gali trukti trumpiau, kitam ilgiau, bet tai vis tiek nebus trumpas procesas.

Ko norėtumėte palinkėti visiems besimokantiems kalbų?


Kantrybės, užsispyrimo ir pasinerti į kalbą vos tik atsiradus galimybei. Mokykitės, klyskite, vėl mokykitės, kol galiausiai tapsite savimi pasitikinčiais piliečiais, gebančiais nuosekliai reikšti mintis ne tik savo gimtąja, bet ir viena iš keleto labiausiai paplitusių užsienio kalbų.

Ačiū už pokalbį, Gitana.


Comments


bottom of page