top of page

Pokalbių klubas – kas tai?Esame gavę barti nuo kolegų iš kitų mokyklų už tai, kad pokalbių klubą vadiname „naujiena Lietuvoje”. Kolegas galima suprasti, nes pokalbių klubas yra dar labai nauja kalbos praktikos koncepcija mūsų šalyje, todėl nenuostabu, kad pokalbių klubas dažnai yra maišomas su šnekamosios anglų kalbos pamokomis.KAS YRA POKALBIŲ KLUBAS?


Pokalbių klubai yra paplitę po visą pasaulį. Daugumos jų tikslas –praktikuoti kokią nors užsienio kalbą neformalioje aplinkoje. Esminis tokių klubų siekis yra padėti žmogui tobulinti šnekėjimą ir klausymą.STUDENTŲ NORAI PADIKTAVO POKALBIŲ KLUBO IDĖJĄ


Anglų Kalbos Akademijoje pokalbių klubo idėja kilo, kai mūsų studentai ėmė vis dažniau sielotis, kad norėtų ne tik lankyti pamokas, bet dar ir turėti su kuo bendrauti neformaliai, pasišnekėti temomis, kurios tikrai rūpi. Nors mūsų darbo principai reikalauja, kad studentai kaip įmanoma daugiau šnekėtų visų pamokų metu, į formalų pamokos formatą vis tiek turi tilpti ir kitos pamokos dalys (teorija, gramatika, žodynas ir t.t.). Studentų problema dažniausiai būdavo labai paprasta: užsieniečių draugų kalbančių ta kalba studentai neturi, su šeima angliškai kalbėtis atrodo kvaila, tėvams gėda prieš savo laisvai kalbančius vaikus, su draugais norisi plepėti gimtąja kalba, negalvojant kaip čia geriau sakinį sudėlioti. Trumpai tariant, noro bendrauti – į valias, kad tik būtų su kuo kalbėti.ŠNEKAMOSIOS KALBOS PAMOKOS VS. POKALBIŲ KLUBAS


Tai kas vis tiktai vyksta tuose pokalbių klubo susitikimuose ir kuo jie skiriasi nuo paprastų šnekamosios kalbos pamokų?


 • Pokalbių klubas susitinka kartą per savaitę per Zoom platformą.

 • Pokalbių klubo susitikimus moderuoja anglų kalbos mokytojas.

 • Klubo moderatorius pats arba pasitaręs su studentais išrenka aktualią temą ir moderuoja visą pusantros valandos trukmės susitikimą – suteikia jam formą, pateikia kalbėjimo užduotis, išskirsto studentus po virtualius kambarius ir t.t.


Tačiau, mokytojas-moderatorius, kitaip, nei, pavyzdžiui, šnekamosios kalbos pamokose, nenaudoja metodinės medžiagos, nedirba mokomojo darbo. Pokalbių klubas yra skirtas nefomaliai praktikai, todėl formalūs mokymo metodai užleidžia vietą paprastam bendravimui.


Šnekamosios kalbos pamokose, skirtingai, nei pokalbių klube, mokytojas renka ir ruošia medžiagą, analizuoja individualias ir bendras grupės spragas, kelia tikslus, pateikia šiek tiek teorijos, žodyno, užtikrina, kad praktikos metu būtų lavinamas ne tik kalbos sklandumas, bet ir taisyklingumas ir t.t.JEI TAI NĖRA PAMOKOS, AR TAI NEBUS PINIGŲ ŠVAISTYMAS?


Tai – bene dažniausiai pasitaikantis klausimas. Jeigu jau investuoti į kalbos tobulinimą, tai tada tarsi norėtųsi kažkokios į pamoką panašios struktūros, kur gausi naujų žinių, metodinės medžiagos, pastovų klaidų taisymą ir kitus dalykus, kurie įprastai vyksta pamokose.


Vis dėlto, yra kelios priežastys kodėl tam tikrais atvejais geriau rinktis pokalbių klubą vietoje formalaus šnekamosios kalbos kurso.


 1. Pirmiausia, lavinant ir sklandumą ir taisyklingumą tuo pat metu, studentams gali būti sunkiau atsipalaiduoti. Galbūt patys esate patyrę arba pastebėję savo bendraklasių gretose situacijas, kai žmogus įsišneka, puikiai reiškia savo nuomonę, tarsi įsižiebia vidinis žiburėlis, bet vos tik mokytojas ima taisyti, arba prašyti, kad naudotų tik tam tikrą kalbos struktūrą, staiga žiburėlis užgesta, sklandumas kažkur išgaruoja. Tai toks tarsi plėšymasis tarp dviejų dalykų, kuris galutiniame rezultate, stabdo sklandumo vystymą.

 2. Pokalbių klube dalyvauti galima tik pasiekus B1 lygį, tad jau turint tam tikrą žinių bagažą. Savo švietimo sistemos esame įpratinti būti preciziškais, mokytis taisykles, gramatiką, teoriją, atlikinėti testus, kontrolinius, laikyti egzaminus. Deje, nei vienas iš šitų dalykų automatiškai negarantuoja praktiško kalbos panaudojimo. O dažnas iš mūsų norime tiesiog gebėti kalbėti ir tą daryti be baimės ir be saviplakos. Netgi nebūtinai visiškai taisyklingai (ar žinojote, kad dažnai mes, tie, kam anglų kalba yra pirma, antra, ar netgi trečia užsienio kalba, angliškai šnekame taisyklingiau, negu patys gimtakalbiai?).

 3. Ne visiems patinka mokytis. Kai kurie iš mūsų ir taip gyvename taisyklių ir struktūrų kupinus gyvenimus, todėl nenuostabu, kad galite norėti tiesiog atsipalaiduoti, gerai praleisti laiką ir žinoti, kad jis vis tiek buvo praleistas naudingai.

 4. Užsienio kalba, jei jos nepraktikuojame turi polinkį „aprūdyti“. Jeigu žmogus tiesiog nori palaikyti savo kalbos lygį, pokalbių klubas yra puikus variantas tą padaryti.

 5. Kartais žmonės jaučiasi turintys daug teorinių žinių, o balansui trūksta praktikos. Tai irgi galėtų būti viena priežasčių pasirinkti pokalbių klubą. Jeigu dalyvaudami pokalbių klube pajusite, kad jau trūksta tam tikrų teorinių žinių, visuomet galite pereiti į šnekamosios kalbos grupę.

 6. Dažnai kalbos besimokantis žmogus jaučia, kad negali perlipti kalbėjimo barjero. Barjeras gali atsirasti dėl dviejų priežasčių – žinių stokos arba socialinio nerimo. Jeigu trūksta žinių, tuomet jų reikėtų įgauti dalyvaujant formaliose pamokose, tačiau jeigu jums sunku bendrauti, nes jaučiate gėdą, socialinį nerimą arba tiesiog neturite daug patirties kalbant angliškai, pokalbių klubas puikiai sprendžia būtent šias problemas.

 7. Pastebėjome, kad besiruošiant kelionei, pokalbių klubas yra puiki praktikos vieta. Jis padeda užkurti kalbos motoriuką, kuris kelionėje leidžia jaustis tvirčiau ir nebijoti situacijų, kai reikia bendrauti angliškai.

 8. Kitas patrauklus pokalbių klubo aspektas yra jo kaina. Pokalbių klubas - tai pigiausias būdas praktikuoti anglų kalbą prižiūrimam profesionalaus anglų kalbos pedagogo.

Apibendrinant, šnekamosios anglų kalbos pamokose galite tikėtis šiek tiek teorijos ir daug praktikos, kuri, dažniausiai, bus dvejopa – skirta lavinti kalbos sklandumą (fuency) ir taisyklingumą (accuracy). Kalbėsite 70-90% pamokos laiko. Pokalbių klube visas dėmesys yra skiriamas sklandumui lavinti. Susitikimų metu dalyviai šneka 99% viso susitikimo laiko.


Vis dar nesate tikri, ką pasirinkti?Comentarios


bottom of page